You are currently viewing Jak wybrać meble do salonu w stylu retro?

Jak wybrać meble do salonu w stylu retro?

Styl retro od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, wiele osób uwielbia rzeczy vintage lub typowe antyki, które nadają pomieszczeniom odpowiedniego klimatu oraz charakteru. W poniższym artykule podpowiemy, w jaki sposób urządzić typowy salon w stylu retro, jakie meble wykorzystać, aby rzeczywiście osiągnąć spektakularny efekt. Zachęcamy do lektury. 

Meble w stylu retro

Styl retro nazywany jest również powszechnie stylem vintage. To dosyć popularny trend wnętrzarski, który nawiązuje do minionych epok. Meble w stylu retro wyróżniają się niezwykłymi zdobieniami, są bardzo estetycznie i przepięknie wykończone, z dbałością o wszystkie szczegóły. Najczęściej można je zdobyć w specjalnych sklepach, które zajmują się sprzedażą typowych, drewnianych mebli w stylu retro lub też na pchlich targach. Co ciekawe, komody, kredensy, krzesła, szafy, są wyposażone w dosyć designerskie nóżki. Ponadto, w meblach tych można spotkać naprawdę estetycznie wykończone uchwyty oraz ciekawe wyżłobienia w samej strukturze drewna. 

Meble w stylu retro są obecnie bardzo doceniane, ponieważ najczęściej wykonane są z wysokojakościowego drewna, które niegdyś obrabiali rzemieślnicy przy wykorzystaniu prostych narzędzi i siły własnych rąk, przez co ich produkcja była naprawdę czasochłonna, natomiast efekt spektakularny.

Aranżacja salonu w stylu retro – wybór mebli 

Salon jest pomieszczeniem w domu lub też mieszkaniu, które powinno być urządzone z gustem, gdyż to właśnie tam przyjmuje się gości i zwykle spędza się najwięcej czasu z rodziną. Decydując się na styl retro, należy postawić na klasykę. Warto zamontować kredens lub też komodę, a także postawić na ozdobne krzesła oraz stół, który może służyć jako stolik do kawy lub też do spożywania posiłków. W salonie przyda się z pewnością również pojemna szafa z szafkami, w której można przechowywać ubrania. 

Salon w stylu retro powinien być utrzymany w jasnych barwach tak, aby zwracające uwagę, designerskie meble, nie przytłoczyły pomieszczenia. Urządzając salon w stylu retro, warto unikać ustawiania różnych bibelotów. Można w ramach dekoracji postawić na kilka roślin. 

Styl retro, mimo tego że jest dosyć elegancki i designerski, sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne i chętnie się w nim przebywa. 

Wybierając odpowiednie meble do salonu urządzonego w stylu retro, warto postawić na drewniane meble rustykalne, wykonywane niegdyś w sposób ręczny przez rzemieślników. W salonie świetnie sprawdzą się między innymi: komoda, kredens, krzesła, szafki, szafy, a także wiele innych, podobnych mebli, które świetnie urozmaicą przestrzeń salonu.

Dodaj komentarz