You are currently viewing Używane meble retro – czy warto decydować się na zakup?

Używane meble retro – czy warto decydować się na zakup?

Aranżacja własnego mieszkania, domu lub też biura sprawia wielu osobom dużo przyjemności. Nic dziwnego, dobieranie mebli, dodatków, kolorów ścian, sprawia, że tworzymy przestrzeń dopasowaną do własnych preferencji. Coraz więcej osób, które stawia na urządzenie wnętrz w stylu retro lub też vintage decyduje się na zakup używanych mebli. Komoda, kredens, krzesła, szafki rustykalne, a także inne, drewniane meble typu vintage stają się coraz popularniejsze. Czy warto decydować się rzeczywiście na taki zakup? Co należy jeszcze wiedzieć o meblach w stylu retro? Zachęcamy do lektury.

Meble typu retro

Choć może wydawać się, że meble w stylu retro to zakup dosyć kosztowny, sprawdzając różne oferty targów staroci czy też przedsiębiorstw, zajmujących się sprzedażą tego typu mebli, można natrafić na prawdziwe perełki. Komody, łóżka czy też szafy w stylu retro najczęściej i tak kosztują sporo mniej niż wysokiej jakości nowe meble. Ponadto, chcąc zaaranżować przestrzeń, nawiązującą do dawnych lat, najlepiej zdecydować się na zakup mebli retro, ponieważ świetnie będą wpasowywać się w charakter danego miejsca. Nowe stylizowane na retro meble nie oddadzą w pełni „ducha” dawnych lat.

Dlaczego warto zdecydować się na meble vintage?

Meble typu vintage są świetnym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które szukają wyposażenia do swoich pomieszczeń, stylizowanych na retro, ale przeznaczone są również dla osób, które chcą kupić produkty z tak zwanej drugiej ręki. Nadając meblom „drugie życie”, wspiera się środowisko, ponieważ dzięki temu przyczyniamy się do ograniczania produkcji mebli.

Co więcej, meble typu vintage są synonimem ręcznego rzemiosła. Wykonane są z niezwykłą starannością i dużą dokładnością, ale mimo upływu lat, świetnie się prezentują. Eleganckie retro szafki czy też kredensy bardzo ładnie zdobią również wnętrza urządzone w stylu skandynawskim lub minimalistycznym, stanowiąc wyróżniający się akcent.

Meble rustykalne – na co się zdecydować?

Poniżej przedstawiamy wybrane meble retro, które warto kupić.

  • Komody – eleganckie komody na stylowych nóżkach świetnie będą wyglądać, np. w salonie lub sypialni. Można w nich przechowywać drobiazgi.
  • Kredens – mebel, który znany jest już od połowy XV wieku. Służy do przechowywania naczyń stołowych. Dzięki zróżnicowanym kształtom tych mebli, bez problemu można dobrać kredens dopasowany do potrzeb.
  • Krzesła – elegancko wykończone krzesła retro to świetny element dekoracyjny jadalni bądź kuchni. Meble te są również bardzo wygodne.
  • Szafy – sypialnia urządzona w stylu retro z pewnością świetnie będzie wyglądać, gdy umieści się w niej rustykalną szafę. Bez problemu zmieszczą się w niej wszystkie ubrania.

Osoby, które uwielbiają styl retro i chciałyby w taki sposób urządzić swój dom lub mieszkanie, powinny zdecydować się na zakup stylowych mebli vintage. Mają one dość dużą wartość kolekcjonerską, ponadto, są niezwykle starannie, często ręcznie wykonane, z dbałością o wszystkie detale. Meble typu vintage pasują również do wnętrz urządzonych stylu skandynawskim oraz minimalistycznym, gdyż stanowią wyróżniający się element dekoracyjny.

Dodaj komentarz